Vizita e znj. Atifete Jahjaga dhe znj. Alison Kosnett

 

Dje, Medica Gjakova ishte nikoqire e dy zonjave të mëdha, Presidentes së Kosovës (2011-2016) znj. Atifete Jahjaga dhe znj. Alison Kosnett nga Ambasada e SHBA në Prishtinë. Bashkë biseduam për stigmën, fuqizimin ekonomik, reperacionet dhe nevojat të tjera të mbijetuarave të dhunës seksuale gjatë luftës në Kosovë. Pas takimit në zyrat e Medica Gjakoves, vizituam dyqanin dhe punëtorine, ku të dy zonjat e nderuara u njoftuan për së afermi me produktet e prodhuara nga gratë ndërmarrese anëtare të MGj 🍀

Image may contain: 3 people, people standing and indoorImage may contain: 1 person, smiling, standingImage may contain: 6 people, people smiling, people sitting, table and indoor

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *